Konferencje

Dotychczasowe konferencje organizowane przez Fundację Szkoła Sług Ducha:

DDS_Polen

Dziękujemy za udział w konferencji: „Polska-Niemcy-Izrael. Od pojednania do przyjaźni”.

Wszystkie nagrania video z konferencji są już dostępne na kanale YouTube Szkoły Sług Ducha. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania kanału:

Mówcy:

bitaJobst Bittner – wraz z żoną Charlotte są założycielami Służby TOS, której siedziba znajduje się w Tubingen, na południu Niemiec. Służba ma międzynarodowe oddziały w 11 krajach. W 2007 r. Jobst Bittner rozpoczął ruch Marsz Życia, w którym dzieci i wnuki nazistów przechodzą trasy marszów śmierci i przerywają milczenie o tym, co zrobili ich przodkowie. Dotychczas Marsze Życia odbyły się już w 14 krajach i 300 miastach – poruszyły tysiące ludzi do tego by głośno opowiedzieć się za pamięcią i pojednaniem, a także przeciwko współczesnemu antysemityzmowi.

 

bp Grzegorz

Bp. Grzegorz Ryś – przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji  w ramach Konferencji Episkopatu Polski. Od wielu lat zaangażowany w dialog ekumeniczny i międzyreligijny. Współtwórca i wykładowca kursu „ABC relacji chrześcijańsko-polsko-żydowskich”; jest członkiem kapituły Nagrody im. Ks. Stanisława Musiała przyznawanej przez Klub Chrześcijan oraz Żydów „Przymierze” za zasługi dla dialogu chrześcijańsko-żydowskiego. Foto made by Beata Wojciechowska-Jasion.

 

Ed

Edward Ćwierz  –  pastor oraz współzałożyciel Kościoła Chrześcijańskiego „Wieczernik” w Kielcach. Nosi w sercu pragnienie duchowej przemiany narodu, która poprowadzi Polskę do jej przeznaczenia. Jest pastorem-seniorem Kościoła „Namiot Dawida” w Warszawie oraz autorem książki „Polska-Izrael druga szansa od Boga”. Organizator „Marszu poparcia dla Izraela” w styczniu 2016 roku.

 

 

Organizatorzy:

polania
logo głos na pustyni nowemarchssdLogo Misja